ממה מתחילים

ממה מתחילים

אז ככה, לאחרונה גיליתם שאפשר לגדל נמלים ולהחזיק חוות נמלים בבית, הנושא עניין אותכם עד כדי כך שהחלטתם שאתם רוצים אחת כזאת אצלכם. אז ממה מתחילים ועל מה חשוב לשים לב בהתחלה, כאן ננסה לספר על הפרטים הקטנים בתחילת הדרך.

נתחיל מזה שעליכם לבחור קודם כל, איזה סוג נמלים תרצו לגדל. קיימים יותר מ-13 אלף סוגי נמלים שונים, אך ישנם סוגים מתאימים וקלים יותר לחווה הביתית. אחד מהם הוא - "נמלת קציר". וזה כי הכי קל למצוא אותן אצלינו בארץ, יש להן יכולת השרדות גבוהה והן אוכלות זרעים שקל למצוא אותם אפילו בסופר (זרעי פרג לדוגמא).

על מנת שהנמלים בחווה יתרבו אנחנו צריכים שבתוכה תהיה מלכה מופרית. בלי המלכה הנמלים פשוט ימותו אחרי זמן יחסית קצר. יש שתי אופציות למצוא מלכה, הראשונה היא הפשוטה יותר - לקנות כאן באתר - מלכה עם נמלים אשר גדלו יחד איתה במבחנה (לצערי בחנויות חיות היום לא מכירים עדיין בסוג מוצר כזה והמוכרים יהיו מופתעים אם תשאלו אותם - האם הם הומכרים מלכת נמלים). האופציה השניה והיותר קשה היא למצוא מלכה מופרית בעצמכם. ולא, לא לחפור בתוך קן נמלים ולחפש מלכה (כיוון שכמעט ואין סיכוי שתוכלו למצוא אותה שם ובנוסף תגרמו לנזק רב לקן) אלה לתפוס אותה בזמן מעוף המלכות. זה קורה פעמיים בשנה בארצינו - בסוף אוקטובר ובתחילת אפריל. את המלכה צריך לשים במבחנה, אותה מכינים מראש (תראו את הסרטון שלנו). לאחר שתתפסו את המלכה צריך לשים אותה במקום חשוך בבית (עליו גם כדאי לחשוב לפני) ולא לגעת בה לפחות חודש ראשון. לא צריך להאכיל את המלכה בחודש זה כיוון שהיא יכולה לחיות יותר מחצי שנה ללא אוכל כלל ולחכות בסבלנות רבה עד שנראה נמלים קטנות וצעירות רצות בתוך המבחנה שלנו.